Aktualności

 • Dzień Kobiet

  8 marca to wspaniały dzień dla wszystkich pań. Męska część Rady Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym postanowiła w wyjątkowy sposób uhonorować wszystkie panie pracujące w naszej szkole  piekąc dla nich pyszne, zdrowe owsiane ciasteczka. Natomiast koleżanki z klas 0-VIII  częstowane były pysznymi cukierkami. W klasach chłopcy przygotowali różne poczęstunki, konkursy lub wręczali piękne wiosenne tulipany.

  Wszystkim Paniom i Koleżankom Rada Samorządu Uczniowskiego jeszcze raz życzy samych pomyślnych dni  oraz moc zdrowia.

  M.Gańska-Seelau

 • Zmiany godzin dostępności kompleksu sportowego Orlik od 19.02.2022

  Zmiany godzin dostępności kompleksu sportowego Orlik od 19.02.2022

  Zmiana dostępności kompleksu sportowego Orlik przy ZKiW Kolbudy od dn. 19.02.2022

  harmonogram

 • Dzień Patrona

  11 lutego obchodziliśmy w klasach młodszych Dzień Patrona Szkoły.
  Uczniowie klas trzecich obejrzeli  prezentację, czytali wiersze  napisane przez Mariusza Zaruskiego oraz zilustrowali  wybrany sonet. Dzieci z klas pierwszych i drugich również obejrzały prezentację  i film o patronie szkoły, wykonały plakaty na temat   Mariusz Zaruski żeglarzem oraz  Mariusz Zaruski taternikiem, narciarzem. Uczniowie także słuchali piosenek o tematyce morskiej i uczyli się śpiewać wybranej szanty.   Można było również obejrzeć wystawkę zatytułowaną Morskie klimaty. Dzień Patrona okazał się dniem pełnym wrażeń, które na długo zostaną w pamięci.

  A. Wiśniewska

 • Międzyszkolny konkurs na kroki

 • Rocznica urodzin patrona szkoły

  31 stycznia minęła 155 rocznica urodzin patrona naszej szkoły Mariusza Zaruskiego. Przypomnijmy tę ważną dla naszej placówki postać.

  Generał Mariusz Zaruski prezentacja

  Patron naszej szkoły- obchody Dnia Patrona

 • Pasowanie na czytelnika

  W dniu 8.02.2022 r. uczniowie klasy 1d uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, podczas których zapoznali się z regulaminem biblioteki  i jej księgozbiorem . Uważnie wysłuchali  próśb książki, dowiadując się jak należy   o nią dbać, co wolno z nią robić, a czego nie. Mieli także okazję  zobaczyć nasze książki „ naj”, czyli najstarsze, największe, najmniejsze  i najgrubsze. Duże wrażenie na uczniach zrobiła  wystawa zakładek do książek z kolekcji p. A. Kwidzińskiej. Na koniec  zajęć pierwszaki wykonały zakładkę według własnych upodobań. Pierwszą książkę ze zbiorów biblioteki szkolnej, wszyscy uczniowie klas pierwszych, wypożyczyli w dniu następnym , tuż po obejrzeniu przedstawienia, które przygotowała kl. III c pod opieką  p. M. Wojciechowskiej. Przyszli nasi  czytelnicy z wielką powagą  przyrzekali, że będą książki szanować  oraz korzystać z ich mądrości. Poprawnie rozwiązując  zagadki, wykazali się też  dużą  znajomością bohaterów bajek i baśni. Na pamiątkę pasowania na czytelnika pierwszoklasiści oprócz dyplomów i zakładek, otrzymali Wyprawki czytelnicze, które przygotował Instytut Książki w ramach kampanii „ Mała książka- wielki człowiek”.

  U.Zwarra, H. Młyńska

 • 77 rocznica Marszu Śmierci

  W niedzielę 6 lutego na zaproszenie Wójta Gminy Kolbudy, p. Dyrektor Dorota Banasiak, nauczyciel historii p. Janina Linstedt oraz Poczet Sztandarowy  i Flagowy wraz z opiekunem brali udział w uroczystych obchodach 77 rocznicy Marszu Śmierci.

  M.Gańska- Seelau

 • Wyśpiewane nagrody

  W Szkole Podstawowej w Lublewie zorganizowano V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Kaszubskich. W pandemicznej rzeczywistości występy odbyły się zdalnie. Również nie było podsumowującej uroczystości, natomiast nagrody rozdano w każdej ze szkół osobno. Należy wyrazić radość, że mimo pandemii tyle uczniów zechciało wziąć udział w konkursie. Trzeba wyrazić podziękowanie wszystkim zaangażowaniem w jego organizację i przebieg. Może warto też pomyśleć o poszerzeniu konkursu w kolejnych latach na terytorium ościennych gmin – podkreśla Anna Dąbrowska, nauczycielka w Lublewie i Bielkówku. W sumie nadeszło 13 nagrań, co jest  całkiem niezłym wynikiem, zważywszy na aktualną sytuację. Jurorzy pod przewodnictwem prezesa Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Kolbudach, czyli głównego współorganizatora konkursu, Jerzego Krefta i z udziałem muzyka Wojciecha Bratka, przyznało dwa pierwsze miejsca: w kat. I-III dla Piotra Szłoińskiego z Lublewa oraz w kat. IV-VI dla Laury Myślińskiej z ZKiW w Kolbudach. Ponadto w tejże kategorii dwa wyróżnienia otrzymali także uczniowie tej szkoły: Julita Obrycka oraz Tymon Majcher. Uczniowie zaśpiewali po jednej kolędzie. Były to współczesne utwory: „Wilijny wieczór”, „Gòdné drzewko” i „Żegnôj swiat całi”.  Nagrody kolbudzkim laureatom wręczyła wicedyrektor szkoły, Małgorzata Wiewiórska wraz z Eugeniuszem Pryczkowskim.

  (ep)

 • Spotkani z rodzicami online

  Spotkani z rodzicami online

  Zebrania z rodzicami odbędą się we środę 9.02.2022r. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną odbędą się zdalnie na platformie Teams- wejście przez konto ucznia.

  Klasy I-III godz. 17;00-17;30- spotkanie z wychowawcą

  Klasy IV-VIII godz. 18;00-18;30- spotkanie z wychowawcą

  17,30-18,00 – możliwość konsultacji z nauczycielami przedmiotów

 • Mini Gazecio- gazetka szkolna

  Zapraszamy do czytania nowego numeru Mini Gazecio 2021/22 gazetki szkolnej.

 • Kółko kresowe

  Niedawno obchodzone Dni Babci i Dziadka stały się inspiracją do zorganizowania literackiego konkursu „Dialog pokoleń", w którym przeprowadzaliśmy wywiady z naszymi Babciami i Dziadkami o ich młodości, doświadczeniach życiowych i opinii dotyczących zmian w życiu społecznym. Dzisiejsze spotkanie Kółka Kresowego z kolei było świetną okazją do poszukiwania korzeni naszych Prababć i Pradziadków bądź innych członków rodziny, których nie mieliśmy okazji poznać. Obecny na spotkaniu prezes Fundacji Pomorskich Kresowian pan Michał Rzepiak w inny niż w książkach do historii sposób przybliżył nam sylwetki znanych i znaczących postaci w kulturze Polski. Wśród nich byli królowie, politycy, artyści, pisarze urodzeni poza granicami współczesnej Polski, dzięki którym dziedzictwo naszego narodu jest tak bogate.

  I.Frączek

  Foto M.Seelau

 • POMORSKIE ŻAGLE WIEDZY

  Łącznie ponad 620 tysięcy złotych dofinansowania otrzymają gminy Pszczółki, Kolbudy i  Przywidz na realizację nieodpłatnych zajęć pozalekcyjnych z zakresu żeglarstwa. Trzy samorządy wspólnie aplikowały o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt pod nazwą „Pomorskie Żagle Wiedzy w gminie Kolbudy, Pszczółki i Przywidz” został oceniony pozytywnie. Zajęcia w szkołach oraz na wodzie powinny rozpocząć się już na przełomie 2021/ 2022 roku. Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2023 roku. W ramach zajęć organizowane będą również letnie obozy, pikniki żeglarskie oraz regaty. Partnerem projektu, który otrzymał dofinansowanie jest Fundacja EduFun, która prowadzić będzie zajęcia dla młodzieży. Nabór na zajęcia, prowadzony będzie przez placówki oświatowe. Zajęcia teoretyczne i praktyczne na wodzie organizowane będą w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach oraz w szkołach, gdzie podczas dodatkowych zajęć edukacyjnych uczniowie poznawać będą choćby podstawy nawigacji czy innych dziedzin nauki przydatnych w pracy na morzu. Uczestnicy projektu spotykać się będą również z osobami, które opowiadać będą o swoich doświadczeniach z lat spędzonych na wodzie. Program przewiduje również warsztaty doradztwa zawodowego dla uczniów.

  Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Alicja Klonowska - kontakt poprzez dziennik librus. 

  Dokumenty uczestnictwa oraz zgłoszenia - LINK

   

   

 • Międzynarodowy Dzień Koszuli

  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego13 stycznia odbył się kolejny dzień tematyczny. Tym razem wymagał on od uczniów założenia koszuli w kratę, ponieważ tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Koszuli. Mało, kto wie, że koszula to jedna z najstarszych części naszej garderoby. Uczniowie                i pracownicy szkoły chętnie odpowiedzieli na propozycję uczczenia dnia tej często noszonej części garderoby. Pokazali, że „koszula niejedno ma imię". Prezentowali się w koszulach o różnych wzorach, kolorach a nawet krojach. Były przede wszystkim kratki, paski, kropki, szlaczki, serduszka, prążki. Wszyscy „Koszulowi bohaterowie" otrzymali słodkości od Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych dniach tematycznych.

  M. Gańska-Seelau

 • Życzenia

 • Godziny pracy w okresie świąteczno-noworocznym

  Godziny pracy w okresie świąteczno-noworocznym

   

  24 grudnia –  nieczynne

  27- 30 grudnia - sekretariat czynny  8,oo- 15,oo

  31 grudnia  -  8,oo-12,oo

 • Ogródek meteorologiczny

  Na terenie naszej szkoły w patio od środy stoi ogródek meteorologiczny, którego centralnym punktem jest klatka meteorologiczna Stevensona. Na wyposażeniu klatki znajdują się:  barometr mechaniczny, termometr mechaniczny,  higrometr mechaniczny, termometr cieczowy. W ramach lekcji przyrody i geografii uczniowie będą mieli okazję wczuć się w rolę obserwatorów pogody, monitorując dane w ogródku meteorologicznym. Serdecznie dziękujemy Fundacji Banku Milenium za sfinansowanie ogródka METEO, rodzicom p. Michałowi Czerwińskiemu i p. Przemysławowi Kroczewskiemu za montaż konstrukcji oraz wszystkim rodzicom zaangażowanym w realizację projektu.

  M.Gańska-Seelau

 • „Kaszubscy Cukiernicy"

  Grupa uczniów uczęszczających na zajęcia języka kaszubskiego pachnąco przygotowuje się do  Świąt Bożego Narodzenia. W środę czwartoklasiści z pomocą starszej koleżanki z klasy 7d  upiekły przepyszne świąteczne pierniczki. Z ogromnym zapałem i zaangażowaniem wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka układały je na blachach i z niecierpliwością czekały kiedy będą gotowe do skosztowania. Efektem  pracy były pełne blaszki pierniczków, które pod czujnym okiem p. Marcina nauczyciela języka kaszubskiego  nabierały różnobarwnych kolorów. W sali 28 oraz w dużej szatni  unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.  Młodzi „Kaszubscy Cukiernicy" życzą wszystkim : ZDROWYCH, SMACZNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

  M.Gańska-Seelau

 • Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami odbędą się we środę 15.12.2021r.  Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną odbędą się zdalnie na platformie Teams- wejście przez konto ucznia.

  Klasy I-III godz. 17;30-18;00- spotkanie z wychowawcą

  Klasy IV-VIII godz. 18;30-19;00- spotkanie z wychowawcą

  17,30-18,30 – możliwość konsultacji z nauczycielami przedmiotów

 • Odwiedziny Mikołaja

  Dzisiaj w szkole można było spotkać Mikołaja, który odwiedził młodszych uczniów przynosząc im prezenty i słodkości. Dzieci z radością witały Mikołaja    i ... zapraszały go na przyszły rok.

  A.Wiśniewska

 • Dzień czerwonej czapeczki

  W Dniu Czerwonej Czapeczki od samego rana po korytarzach szkoły chodziły dzieci i nauczyciele ubrani w czerwone stroje i piękne mikołajowe czapki. Tak duże zaangażowanie uczniów spowodowało iż około godziny 8.30 pojawił się Mikołaj, który w asyście 2 Śnieżynek i 2 Elfów odwiedził wszystkie klasy IV-VIII i częstował przepysznymi czekoladkami z wizerunkiem reniferów . I choć może nie wszyscy uczniowie byli grzeczni p, to Mikołaj przymykał oko.... Mikołaja nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku żałowały dzieci z klasy V.

  Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w dostarczeniu z Laponii słodkości, a Radzie Samorządu Uczniowskiego za zaproszenie Mikołaja, Śnieżynek i Elfów.

  M.Gańska-Seelau

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia i Wychowania w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć