Aktualności

 • Zasady funkcjonowania ZKiW w Kolbudach od 19.04.2021

  Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają placówki wychowania przedszkolnego. Dodatkowo możliwe będzie prowadzenie zajęć sportowych w określonych typach szkół. Uczniowie i słuchacze, przystępujący w najbliższej sesji egzaminacyjnej do egzaminu zawodowego lub egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, będą mogli uczestniczyć stacjonarnie w zajęciach praktycznej nauki zawodu. Pozostałe obostrzenia w funkcjonowaniu szkół i placówek zostają przedłużone do 25 kwietnia.

 • Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkole

  Do 11.04.2021 roku uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej będą uczyli się zdalnie.

  Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła  zorganizuje opiekę świetlicową . Warunkiem jest wniosek rodziców.

  Przypominam jedocześnie, że oddziały przedszkolne pracują na dotychczasowych zasadach.

  Sekretariat szkoły czynny w godz. 8.oo-14.3o. W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez pocztę elektroniczną

 • Elektroniczna rekrutacja w Gminie Kolbudy

  W związku z rozpoczęciem w dniu 8 marca 2021 r. o godz. 9:00 elektronicznej rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, informujemy, że System Elektronicznych Rekrutacji Gminy Kolbudy dostępny jest pod adresem https://kolbudy.rekrutacje.edu.pl

 • Pasowanie na czytelnika

  2 i 3 marca 2021r. dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie z klasy IIIa wprowadzili młodszych kolegów w Zaczarowany bajek świat prezentując inscenizację, śpiewając piosenki i zadając zagadki ze świata bajek. Młodsi uczniowie ślubowali, że będą  zawsze szanować książki. Najwięcej radości sprawiło dzieciom wypożyczenie pierwszej książeczki.

  Na pamiątkę  pierwszoklasiści  otrzymali Wyprawkę Czytelniczą, w której skład wchodzą: książka Pierwsze abecadło, broszura informacyjna dla rodziców Książką połączeni, uczymy się czytać razem oraz kreatywny alfabet Wycinaj - rysuj - układaj wyrazy. Fundatorem wyprawki jest Instytut Książki w ramach kampanii Mała książka- wielki człowiek.

  Agata Wiśniewska

 • Informacja o rekrutacji na rok szkolny 2021/2022

  Wójt Gminy Kolbudy podpisał zarządzenie w sprawie ustalenia terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2021/2022 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Kolbudy

  Proszę o zapoznanie się z zarzadzeniem oraz dotrzymanie wskazanych terminów.

  http://www.kolbudy.pl/wiadomosci/aktualnosci/5307-nabor-do-przedszkoli-i-klas-pierwszych-na-rok-szkolny-2021-2022 

 • "Mariusz Zaruski - taternik, ułan, żeglarz - patron naszej szkoły"- konkurs plastyczny

  W szkolnym konkursie plastycznym "Mariusz Zaruski - taternik, ułan, żeglarz - patron naszej szkoły" wzięło udział 100 prac z klas I-III i IV-VII naszej szkoły. Wysoki poziom bardzo ciekawych prac sprawił, że wyróżnionych prac jest wiele. Lista nagrodzonych  będzie podana wkrótce. 

  Anna Artemiuk - Zięba

 • Dzień Patrona

  Tegoroczny  Dzień  Patrona Szkoły obchodziliśmy 5 lutego 2021r. W ramach zajęć poświęconych Patronowi uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie jak ważną i interesującą postacią był Mariusz Zaruski- pionier polskiego żeglarstwa i wychowania morskiego, generał brygady Wojska Polskiego, taternik. Był postacią wszechstronną - fotografikiem, malarzem, poetą i prozaikiem,  marynarzem, żeglarzem  i podróżnikiem.

  Klasy drugie i trzecie wzięły udział w konkursie wiedzy o Mariuszu Zaruskim. Wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych  oraz klas młodszych  wykonywały prace plastyczne dotyczące życia i działalności patrona szkoły. Wykonane prace zostały wyeksponowane  na holu szkoły, gdzie można je obejrzeć. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i piękne prace!

  A.Wiśniewska

 • Wojny dorosłych- historie dzieci

  W tej serii ukazała się kolejna obowiązkowa lektura dla tegorocznych maratończyków. W książce Katarzyny Ryrych pt : „Wilczek” widzimy pierwsze dni stanu wojennego w Polsce, oczami kilkulatka. 13 grudnia 1981 roku  mały Wiktor ( zwany żartobliwie Wilczkiem) mieszkający wraz z rodzicami w akademiku, siedział w sali telewizyjnej i czekał na Teleranek. Zamiast niego zobaczył w telewizorze „ pana w ciemnych okularach”, a w tle usłyszał poważną muzykę. Od tej chwili zmieniło się  bezpieczne i beztroskie życie chłopca i jego rodziny. Przeprowadza się do rodziców taty, ten zaś znika z ich życia na dłuższy czas. Na ulicach spotkać można poważnych „ Szarych Rycerzy” przeszukujących walizki, czołgi i koksowniki. A w sklepach puste półki. Jest   mowa o cenzurze, kontroli słowa, niespodziewanych wizytach i godzinie milicyjnej. Książka opowiada o czasie grozy, tajemniczym Wronie i zimie, która była wyjątkowo mroźna i długa.  Dopełnieniem treści są stonowane w kolorystyce ilustracje oddające klimat PRL-u. „Wilczek „ - to ciekawa książka z tzw. literatury faktu dla najmłodszych. Jej treść może posłużyć do rodzinnych rozmów. Polecamy zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

  U. Zwarra, H. Młyńska

 • Nauka od 01.02.2021- II semestr roku szk. 2020/2021

  Szanowni Państwo, drodzy uczniowie !


  * uczniowie klas 4-8 SP realizują wszystkie zajęcia lekcyjne- online zgodnie z dotychczasowym planem zajęć .

  * Zajęcia w klasach I-III SP odbywają się zgodnie dotychczasowym planem lekcji.

  * wejście dla klas 1-3 SP tylko i wyłącznie wejściem głównym -ciąg pieszy przez Orlik oraz obok budowanego basenu (proszę o ostrożność wznowiono prace budowlane na basenie).

  * obowiązują w dalszym ciągu rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny i bezpieczeństwa .

         Wytyczne_MEiN__MZ_i_GIS_dla_klas_I-III_szkol_podstawowych_(1).pdf

  * świetlica szkolna funkcjonuje w dotychczasowym zakresie godzinowym. 

   

  Informujemy, że do dnia 29.01.2021 kasa w szkole czynna jest w godz. 7.3o -11.oo . W dalszym ciągu istnieje możliwość opłaty bezpośrednio na konto -    21 8335 0003 0400 8976 2000 0002 koniecznie z dopiskiem - "Imię i nazwisko ucznia oraz ZKiW Kolbudy"

 • Życzenia świąteczne ......

  Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

  Radosnego, wiosennego nastroju,serdecznych spotkań w gronie rodziny oraz wesołego "Alleluja".

  życzy

  Zygmunt Rzaniecki dyrektor ZKiW wraz z pracownikami

 • Telefon zaufania w Gminie Kolbudy

  Informujemy, że na terenie Gminy Kolbudy istnieje możliwość otrzymania wsparcia poprzez kontakt z psychologiem klinicznym. Udzielanie psychologicznych porad i usług dotyczy dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie Gminy Kolbudy. Poniżej grafik dni/godzin pracy psychologa.

  INFORMACJA_NT_TELEFON_ZAUFANIA_(1).pdf​​​​​​​


 • Pożegnanie

  Pożegnanie

  Odszedłeś  cicho, bez słów pożegnania,
  jakbyś nie chciał, swym odejściem smucić...
  jakbyś wierzył w godzinę rozstania,
  że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.   

                                              Ks. J. Twardowski  

   

  Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci 
  p. Czesława Durau
   wieloletniego pracownika naszej szkoły.

  Troszczył się o szkołę od momentu  jej powstania, znał jej każdy kąt i zakamarek. Zawsze uczynny, dowcipny, niejednokrotnie  ratował nas w podbramkowych  sytuacjach. Pan Czesiu po prostu zawsze był.Trudno mówić o Nim w czasie przeszłym. Będzie nam Go bardzo brakowało.

                                                                                                                  Społeczność szkolna ZKiW Kolbudy

 • Regulamin wstępnej rekrutacji na półkolonie w okresie 4.01.2021-17.01.2020r.

  Proszę o zapoznanie się z regulaminem wstępnej rekrutacji na półkolonie w ZKiW w Kolbudach. Jednocześnie proszę o dotrzymanie wskazanych terminów. 

 • Maraton czytelniczy- test 2

  Maraton czytelniczy- test 2

  W związku z wielkim problemem związanym ze zdobyciem książki Anny Czerwińskiej- Rydel  „Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim” ( brakiem w księgarniach i bibliotekach) organizatorzy Maratonu postanowili dołączyć do listy lektur „ Dzieci pana Astronoma” Wandy Chotomskiej. Pozycja ta była alternatywą dla „ Słońcem na papierze”. Uczniowie pisali oczywiście test z lektury, którą przeczytali. W książce   „Dzieci pana Astronoma” autorka  opowiada o perypetiach rodziny tytułowego pana Astronoma, od momentu kiedy urodziły mu się bliźnięta - chłopiec i dziewczynka. Zafascynowany Kosmosem tata, nadał im imiona- Teleskopek i Teleskopka. Z wielką pasją opowiadał swoim pociechom o  wszystkim co związane jest z Kosmosem , o gwiazdach, o Wszechświecie. Dzięki tym opowieściom dzieci pana Astronoma , a wraz z nimi również i mali czytelnicy, dowiedzieli się o tym, że Słońce to wielka kula gazów, albo to iż … sam Księżyc nie świeci , to co widać z Ziemi to właśnie odbicie słonecznych promieni. Druga książka opowiada o zabawnych, szkolnych perypetiach młodego Kornela, o pierwszych jego próbach i sukcesach poetyckich, o miłości do dzieci i Zakopanego oraz o  historii powstania słynnego Koziołka Matołka. To wszystko i wiele więcej dowiecie się z opowieści Anny Czerwińskiej- Rydel pt. „ Słońcem na papierze”.

  U. Zwarra, H. Młyńska

 • Zajęcia szkolne

  Dyrektor ZKiW w Kolbudach informuje, że:

  1 .Uczniowie klas 1-8 SP realizują zajęcie zdalnie .

  2. Od poniedziałku, 9 listopada br. świetlica szkolna tylko dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19

  3. Wejście do szkoły dla dzieci i uczniów realizujący zajęcia w szkole odbywa sie tylko i wyłącznie wejściem głównym. 

  4. Decyzją Wójta Gminy Kolbudy do 08.11 zawieszone są wynajmy pomieszczeń szkolnych na zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne-     zarzadzenie_124-2020_Wojta_Gminy_Kolbudy.pdf

  5. Uczniowie klas 1-8 SP realizują zajęcia zdalne (kształcenie na odległość) zgodnie z dotychczasowym planem, o szczegółowych zasady  poinformują wychowawcy poprzez dziennik Librus.
  6. Dzieci oddziałów przedszkolnych pracują w placówkach zgodnie z dotychczasowym planem zajęć.
   

  7. W razie potrzeby prosimy o kontakt telefonyczny lub pocztę elektroniczną.

  Małoletni do ukończenia 16. roku życia, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00, mogą przemieszczać się wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej, chyba że przemieszczanie się ma na celu dotarcie do szkoły lub placówki oświatowej albo powrót z nich do miejsca zamieszkania. (rozporządzenie RM z 23.10.2020).

 • X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Przyroda w Kolorach 2020”

  22 listopada   jury w składzie:

  1.Piotr Lutyński - artysta malarz, rzeźbiarz
  2.Ignacy Czwartos - artysta malarz, rysownik
  3.Andrzej Łazarz – artysta malarz
  4.Jacek Pasieczny – artysta malarz, wykładowca akademicki UP
  5.Monika Ćwik – kierownik Działu Artystycznego MDK w Krakowie

  po ocenie 1433 prac, wyróżniło 3 naszych uczniów:
  Olafa Kohnke kl.I b
  Mikołaja Opielewicza kl. II c
  Hannę Klein kl.IV d

  Konkurs był przeznaczony dla osób w wieku 3-21 lat. Wzięły  w nim udział również dzieci i młodzież  z Chin, Australii, USA, Ukrainy i Słowacji. W związku z reżimem sanitarnym nagrodzone, wyróżnione oraz zakwalifikowane do wystawy prace od 2 stycznia  2021roku, będzie można obejrzeć  online- fotorelacja z Galerii KONTUR w Krakowie.
  GRATULUJEMY SUKCESU !!!!!
   Mariola Wojciechowska

 • Opłaty za wyżywienie/ubezpieczenie

  Informujemy, że istnieje możliwość dokonywania wpłat za wyżywienie bezpośrednio na konto bankowe.

  Wpłatę należy dokonać na nr   21 8335 0003 0400 8976 2000 0002 koniecznie z dopiskiem - "Imię i nazwisko ucznia oraz ZKiW Kolbudy"

  W szkole kasa czynna codziennie w godz. 7.oo-11.oo

   ( wpłaty gotówkowe)

  Informujemy, że w dalszym ciągu istnieje możliwość ubezpieczenia dzieci i młodzieży ZKiW w Kolbudach. Firma InterRisck przedłużyła taką możliwość do końca października 2020

 • KOLEJNY WIELKI MARATON JUŻ ROZPOCZĘTY!

  Osiemnaścioro miłośników czytelnictwa z kl. IIc, IIIa i IIIb wystartowało w VIII edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego. We wrześniu maratończycy czytali „ Wszystko zaczyna się od marzeń” M. Pałasza, a w pierwszym tygodniu października napisali test sprawdzający znajomość lektury. Książka okazała się prawdziwą gratką dla miłośników niezwykłych przygód. Cztery pełne tajemnic historie, opuszczony stary dom, dziwny zegar, który spełnia życzenia, pomysłowi, zaradni i radośni bohaterowie. Świetna zabawa, magiczne chwile gwarantowane, a przy tym wartościowe przesłanie dla młodego czytelnika A najważniejsze to chcieć. Tylko nie każdy to rozumie...”. Tylko musisz w to uwierzyć(...)Wszystko zaczyna się od marzeń. Polecamy i życzymy wielu wspaniałych wrażeń podczas czytania.

  U. Zwarra, H. Młyńska

 • Dyktando kaszubskie Reda 2020

    W tym roku Miasto Reda będzie gospodarzem XIX Dyktanda Kaszubskiego, jednego z najważniejszych edukacyjnych wydarzeń na Pomorzu przyciągającego co roku ponad 200 uczestników w różnych kategoriach wiekowych – od pierwszej klasy szkoły podstawowej po dorosłych amatorów i specjalistów. Dyktando Kaszubskie na stałe wpisało się w kalendarz ważnych spotkań osób uczących się języka kaszubskiego. To wspaniała inicjatywa dająca możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w pisaniu po kaszubsku. W związku z obowiązującymi ograniczeniami związanymi z przeciwdziałaniem zagrożeniu  zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2, organizatorzy XIX Kaszubskiego Dyktanda w Redzie,  mając na uwadze znaczenie konkursu dla uczniów i wszystkich zainteresowanych rozwojem języka kaszubskiego, zapraszają do udziału w Konkursie w formule - on-line . W naszej szkole Konkurs ten odbył się w piątek 16 października i do pisania Kaszubskiego Dyktanda przystąpiło ośmioro uczniów w trzech kategoriach :  kl.1-3  ,  kl. 4-6  oraz  kl. 7-8 . Do Pałacu Królewianki zaprosiła nas Pani Wanda Lew-Kiedrowska życząc połamania piór , a teksty dyktand dla poszczególnych kategorii czytała lektorka – Pani Magdalena Kropidłowska . Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki  .  Prace uczniów wraz z protokołem zostały wysłane do sprawdzenia do organizatorów . Najlepsi laureaci zostaną zaproszeni na uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród 28 listopada do Redy .

  Beata Richter

 • Dbam o moją planetę, nie śmiecę

  Konkurs klasowy na plakat ekologiczny pt." Dbam o moją planetę, nie śmiecę", został rozstrzygnięty. Wśród klas, które brały udział w konkursie, przyznano 6 wyróżnień oraz I miejsce w klasach 4 zajęła klasa 4 C, II msc 4D, III msc 4B, wśród klas 5, I msc 5B, w klasach 6 , I msc 6C, II msc 6D, III msc 6A, w klasach 7 I msc 7C ,a w klasach 8 ,I msc 8C, II msc 8B. Plakaty w bardzo ciekawy sposób pokazują problem zanieczyszczenia naszej planety. Prace zostały wykonane grupowo oraz indywidualnie , w różnych technikach plastycznych . Wystawę plakatów można oglądać na holu przy sali 03. Zachęcam do obejrzenia. Wszyscy nagrodzeni otrzymają nagrody niespodzianki. Organizatorem konkursu był zespół nauczycieli przyrodników.

  M.Seelau

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia i Wychowania w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-682-72-24
  58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć