Aktualności

 • Nagroda dla Julity Obryckiej

  Julita Obrycka, uczennica klasy 4d Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kolbudach zdobyła III miejsce w swej kategorii na Wojewódzkim Konkursie na najpiękniejszą pieśń o Biskupie Konstantynie Dominiku. Na konkurs trzeba było przygotować nagranie wokalne pieśni o tytule „Rozsewac miłotã” wraz z realizacją materiału filmowego. Uroczyste wręczenie odbyło się w Wejherowie po mszy w intencji Sługi Bożego, który ogłoszony został przez Radę Naczelną Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego patronem roku 2021. W pięknych murach Pałacu Przebendowskich, czyli siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, nagrodę Julicie wręczyli Bp Wiesław Szlachetka – sufragan archidiecezji gdańskiej, Jan Wyrowiński – prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz ks. prał. dr Wincenty Pytlik – wicepostulator procesu beatyfikacyjnego Bp. K. Dominika. Jest to znaczące wyróżnienie. Na konkurs nadesłano bowiem kilkadziesiąt prac z całego Pomorza. Spośród nich jury w składzie Jerzy Stachurski - kompozytor, dr Dariusz Majkowski i red. Robert Groth wybrało najlepsze. Grand Prix zdobyła Szkoła Podstawowa im. Bpa K. Dominika w Swarzewie.

  Eugeniusz Pryczkowski

 • Płatności za posiłki

  DRODZY RODZICE 

  Od 01.11.2021r. nastąpi zmiana płatności za posiłki. Płatności za posiłki należy dokonywać poprzez aplikację 

  www.zamowposilek.pl

  tylko płatnościami on-line (z prowizją od wpłaconej kwoty) 

  Instrukcję do aplikacji   znajdziecie Państwo :

  • w wiadomości na Librusie , 
  • na stronie spkolbudy.edu.pl
  • na Facebook ZKiW Kolbudy.

  Podstawą wydania posiłku dla uczniów w klasach I-VIII jest posiadanie aktywnego breloka. Dla uczniów korzystających z posiłków  rodzice mogą odbierać breloki w dniach od 21 do 28 października 2021 w p. 109 w godz. 7-17. Tel. kontaktowy 58 326 41 19

  Dla dzieci oddziału przedszkolnego nie jest wymagane posiadanie breloka.

  Instrukcja korzystania z aplikacji

 • Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego, uroczyście złożyli życzenia dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom administracji wręczając własnoręcznie zrobione słoneczniki i częstując świeżutkimi słodkimi babeczkami.

  Życzymy wielu sukcesów zawodowych i dużo cierpliwości. Bardzo dziękujemy za wszelkie rady, pochwały i słowa krytyki. To właśnie dzięki Wam mamy możliwość stania się mądrymi i wartościowymi ludźmi. Dziękujemy, że jesteście z nami!

  Rada Samorządu Uczniowskiego

  M.Gańska-Seelau

 • Eko-moda konkurs ekologiczny

  4 października został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny "Eko Moda" zorganizowany wraz z akcja Sprzątanie Świata. W konkursowym pokazie wzięło udział 8 klas.

  Zadaniem uczestników grupowo lub indywidualnie było przygotowanie stroju z wykorzystaniem tylko i wyłącznie surowców wtórnych, odpadów przeznaczonych do recyklingu oraz innych naturalnych, ekologicznych materiałów. Stroje zachwyciły p. dyrektor, jury oraz publiczność. Wszyscy projektanci wykonali kreacje z surowców wtórnych np. gazet, folii, papieru, plastikowych nakrętek, kubków jednorazowych, dbając o każdy nawet najdrobniejszy szczegół (zegarki, korale, guziki, opaski na włosy kapelusze, parasolkę, torebki, buty, peleryny).

  Każdy strój został zaprezentowany przez wykonawców na “wybiegu” i zdobył wielkie brawa. Konkurs „Eko Moda” odbył się w naszej szkole pierwszy raz, mamy nadzieję, że uczestnicy zainspirowali większe grono kolegów i koleżanek do wspólnej zabawy już za rok.

  I miejsce- Maja Dec i Natalia Jankowska kl. 4C

  II miejsce-kl. 8C

  III miejsce- kl. 7C

  Wyróżnienia otrzymują klasy: 1C, 3C, 4A, 5B, 5C

  Wszyscy biorący udział w konkursie i będący na pokazie otrzymali słodki poczęstunek. Organizatorzy konkursu przygotowali także słodkości i dyplomy dla wszystkich zespołów klasowych wygranych i wyróżnionych.

  M. Gańska-Seelau

 • Samorząd Uczniowski 2021/22

  30 września 2021 r przeprowadzone zostały wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci w formie plakatów prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie kl. IV-VIII .

  Komisja wyborcza w składzie: Formela Natalia z kl.8B , Leśniewska Kornelia z kl. 8B , Kamiński Maciej z kl.8B, Willich Szymon z kl.8E oraz opiekun SU: Małgorzata Seelau , czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

  Zgodnie z Regulaminem w skład Rady Samorządu Uczniowskiego weszli uczniowie o największej liczbie głosów, z następującym przydziałem czynności w roku szkolnym 2021/2022:

  Vasilieva Oleksandra kl.8B – PRZEWODNICZĄCY SU

  Formela Dominika kl.8B – ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO

  Wojciechowska Lena kl.8C – SEKRETARZ

  Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły.

  M. Gańska-Seelau

 • Sprzątanie świata

  30 września2021r. klasy młodsze przystąpiły do  akcji "Sprzątanie Świata". Na zajęciach  szkolnych poruszana była dzisiaj tematyka  segregacji odpadów. Uczniowie poznali także  działania, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.   Dzieci zadbały o swoje najbliższe otoczenie sprzątając teren dookoła szkoły, pobliskiego osiedla, lasu i przystani nad jeziorem. Angażując się w akcję czują odpowiedzialność za poprawę stanu środowiska naturalnego.

  A.Wiśniewska

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  12 Uczniów klas VII – VIII zdecydowało, odważyło się  kandydować do Rady Samorządu Uczniowskiego to znaczy, że są to osoby mające  zapał do pracy i chęć do działania na rzecz nie tylko klasy ale również i szkoły.  Rewelacyjnie, wielkie brawa już teraz 12 się należą.

  W roku szkolnym 2021/2022 do Samorządu Uczniowskiego kandydują następujący uczniowie ( przedstawiciele Trójek Klasowych)

  7A – brak

  7B – Adam Terman

  7C – Nadia Nowińska

  7D – Anna Czarnowska

  7E – Hanna Rokicka

  8A – Marta Kupc

  8B – Oleksadra Vasiliewa

  8B – Dominika Formela

  8C- Lena Wojciechowska

  8C- Aleksandra Sadownik

  8E – Bartosz Hoppe

  8E- Szymon Sobolewski

  8E – Julian Chlebicz

  M. Gańska-Seelau

 • Sadzenie żonkili- Pola nadziei

  Wolontariusze  i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wraz z p. dyrektor Dorotą Banasiak i opiekunami p.Moniką Sieciechowicz i p. Małgorzatą Seelau uczestniczyli we wspólnym sadzeniu żonkili przy UG Kolbudy włączając się już kolejny raz w hospicyjną akcję Pola Nadziei. Każdy z wolontariuszy sadząc cebulkę żonkila chciał dołożyć swoją cegiełkę w pomoc Domowemu Hospicjum św. Franciszka Ksawerego, które mieści się w Przywidzu. Hospicjum opiekuje się ciężko chorymi mieszkańcami naszej gminy, udzielając im wsparcia i otuchy w miejscu swojego zamieszkania.

  M. Gańska- Seelau

 • Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami

  We środę 8 września br. odbędą się zebrania z rodzicami.
  Klasy I-III godz. 17.00-18.00
  Klasy IV-VIII godz. 18.00-19.00

  Rodzice klas I-III wchodzą do budynku szkoły wejściem Nr 3 (za salą gimnastyczną); klas IV-VIII wejściem Nr 1 (wejście główne);
  Listy z wykazem sal, w których odbywać się będą spotkania z wychowawcami klas zostaną zamieszczone na drzwiach wejściowych przy w/w wejściach.
  Obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką na terenie szkoły, dezynfekcja rąk.
  Parking dla rodziców na czas zebrań przy przystani wodnej (teren zielony).

 • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

  1  września 2021r. w szkolnej sali gimnastycznej odbyła się   inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Na uroczystych spotkaniach zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni Goście. Najmłodszym uczniom z kl. 1-3 towarzyszyła  p. Anita Richert – Kaźmierska wice wójt Gminy Kolbudy, natomiast inauguracja dla kl. 7-8 odbyła się w obecności  p. Andrzeja Chruścickiego - Wójta Gminy Kolbudy.  Uroczystość  rozpoczęła p.  Dorota Banasiak, której  w tym roku szkolnym zostało powierzone stanowisko dyrektora ZKiW w Kolbudach. Pani Dyrektor przedstawiła najważniejsze informacje o organizacji pracy w bieżącym roku szkolnym. Życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów, nauczycielom wytrwałości , a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci. Po zakończeniu uroczystości nastąpiły pierwsze spotkania uczniów z wychowawcami klas.

  Agata Wiśniewska,

  Foto: M. Gańska-Seelau

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września w hali sportowej (ze względu na niesprzyjającą pogodę) według następującego porządku:

  klasy I-III                 godz. 8,30

  klasy IV- VI             godz.  9,30

  klasy VII-VIII            godz. 10,30

  W zwiazku z obostrzeniami pandemicznymi do sali gimnastycznej może wejść jeden rodzic/opiekun z dzieckiem (dotyczy kl. I-III). Uczniowie klas starszych wchodzą do sali bez rodziców. Wszystkich obowiązuje zakrycie ust i nosa. Uczniowie przychodzą w stroju galowym.

  Serdecznie zaprasza Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

 • Przydział uczniów do klas pierwszych

  Przydział uczniów do klas pierwszych

  30 sierpnia od godz. 9,oo dostępna będzie informacja o przydziale uczniów do poszczególnych klas pierwszych.  Listy z podziałem na klasy wywieszone  będą  na drzwiach wejściowych do szkoły (wejście do szatni głównej obok hali sportowej).

 • Spotkanie rodziców dzieci z kl. "0".

  Spotkanie rodziców dzieci z kl. "0".

  30 sierpnia  o godz. 17.oo w stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z  kl. „O”.  Serdecznie zapraszamy.

  Prosimy o wchodzenie do szkoły w maseczkach (wejście główne - między halą sportową a basenem).

 • Nabór do szkoły muzycznej

  Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Kolbudach ogłasza nabór dla wszystkich  zainteresowanych dzieci chcących rozpocząć naukę gry na instrumentach. Szkoła prowadzi nabór na instrumenty: fortepian, skrzypce, flet, gitara, trąbka.

  Przesłuchania do szkoły muzycznej odbędą się w dniu 31.08.2021  (ZKiW Kolbudy stołówka szkolna ) godz. 17.00

  Obowiązują zapisy online lub telefoniczne. Więcej informacji na www.nsmkolbudy.com  lub tel. 728-388-465

  Serdecznie zapraszamy.

 • Przydział uczniów do klas czwartych

  Przydział uczniów do klas czwartych

  16 sierpnia od godz. 12,oo dostępna będzie informacja o przydziale uczniów do poszczególnych klas czwartych.  Listy z podziałem na klasy wywieszone  będą  na drzwiach wejściowych do szkoły (wejście do szatni głównej obok hali sportowej).

 • Podręczniki do religii

  Podręczniki do religii

  Wykaz podręczników do religii w roku szkolnym 2021/22 - do zakupu we własnym zakresie.

  Lista podręczników

 • Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego 2021/22

  Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego 2021/22

  Do dnia 2 sierpnia 2021 na stronie https://des.pomorskie.eu/stypendia można zapoznać się z mozliwością uzyskania stypendium oraz wygenerować wniosek dla uczniów spełniających wymagane  kryteria. Zapraszam Rodziców w celu podpieczętowania wydrukowanych przez Państwa wniosków lub w przypadku problemu z wygenerowaniem wniosku do szkoły w dniach 19.07-23.07.2021 do pokoju 10 w godzinach 9:30-12:30.

  Małgorzata Wiewiórska

 • Informacja !

  Dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kolbudach informuję, że od 01.07.2021 do 13.08.2021  sekretariat szkoły czyny jest w godzinach 8.oo-13.oo . Kontakt telefoniczny 58-682-72-24   lub 58-326-41-10

 • Uwaga uczniowie klas ósmych !!!

  Dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kolbudach informuje, że odbiór  zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty będzie można odebrać w dniu 9 lipca w godz. 8.oo-15.oo w sekretariacie szkoły.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Kształcenia i Wychowania w Kolbudach
  ul. Wybickiego 33;
  83-050 Kolbudy
 • 58-326-41-10
  58 682 72 78
  58-326-41-20 świetlica
  58-326-41-32 świetlica kl.0-III
  58-326-41-22 lub 24 Pedagog
  58-326-41-23 Psycholog
  58-326-41-27 Pielęgniarka
  58-326-41-21 Biblioteka
  58-326-41-16 Stomatolog

Galeria zdjęć